Ειδήσεις

Τετάρτη, 12 Φεβρουαρίου 2014

Ολική ανατροπή!!!

ΔΗΜΟΣ Λ/ΚΑΣ – ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΣ 3-1

Αν και βρέθηκε από πολύ νωρίς να χάνει με 0-1  μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, και  με τον τερματοφύλακα του να αντικρίζει την κόκκινη κάρτα, ο ΔΗΜΟΣ/Σ.Α.Λ./Δ.Σ. Λάρνακας κατάφερε …όχι μόνο να ανατρέψει το εις βάρος του αποτέλεσμα, αλλά και να παίρνει τους 3 πολύτιμους βαθμούς, δείχνοντας σημάδια μεγάλης ομάδας.

Στο Α΄ ημίχρονο ο ΔΗΜΟΣ/Σ.Α.Λ./Δ.Σ. Λάρνακας  μπήκε χαλαρά στο γήπεδο, χωρίς να πιάνει καλή απόδοση και χωρίς ουσία στο παιγνίδι του, έδωσε την ευκαιρία στους   γεμάτους ενθουσιασμό ποδοσφαιριστές του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ, να κάνουν το παιγνίδι τους και μάλιστα  σε μια επιθετική τους ενέργεια να κερδίζουν πέναλτι,  μετά από ανατροπή του επιθετικού του από τον τερματοφύλακα του ΔΗΜΟΥ….και ασφαλώς ….να παίρνει την άγουσα για τα αποδυτήρια. Το εύστοχο πέναλτι από τον Γ. Παιδονόμο,  έφερε τον ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟ σε «θέση οδηγού» και τους ποδοσφαιριστές του ΔΗΜΟΥ να επιζητούν απεγνωσμένα την ισοφάριση. Σε μια από τις πολλές ευκαιρίες που βρήκε στα τελευταία λεπτά του  Α΄ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 40ό λεπτό ο Ν. Γεωργίου,  για λογαριασμό του ΔΗΜΟΥ κατάφερε να σκοράρει , αλλά ο διαιτητής του αγώνα είχε αντίθετη άποψη, ακυρώνοντας το γκολ για αντικανονικό παίξιμο στον τερματοφύλακα του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ.

Στην επανάληψη, ο ΔΗΜΟΣ μπήκε ακόμα πιο δυνατά, ανέβασε ρυθμούς και απόδοση,   έκανε επίδειξη ισχύος, και με άνετη κυκλοφορία σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου, κατάφερε να «γυρίσει» το παιγνίδι, με 3  πανέμορφα σε εκτέλεση  γκολ από τους Λ. Ιακώβου ( 55΄και 82΄) και Ν. Γεωργίου ( 64΄).

Στην σκιά του σημαντικού αγώνα της αγωνιστικής, η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ, το συγκρότημα του Δημήτρη Κωνσταντίνου πέτυχε σημαντική νίκη επί της φιλότιμης  αλλά υπολογίσιμης ομάδας της CYTA με 3-0 και αισιοδοξεί στην συνέχεια. του Πρωταθλήματος. Μια επικράτηση που συνοδεύτηκε από μια σπουδαία και θετική εμφάνιση της ομάδας της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ και με 3 πανέμορφα τέρματα από τους Α.Παπέττα (73΄) και Γ. Αντωνίου (32΄και 54΄).
**** Στη φωτογραφία,η ομάδα του Δήμου Λάρνακας.