Ειδήσεις

Τετάρτη, 29 Ιανουαρίου 2014

Ισόπαλο το «Εl classicο» της Λάρνακας...

Στην πρεμιέρα του Ερασιτεχνικού Πρωταθλήματος

Ισόπαλο 1-1 έληξε τελικά το ντέρμπυ των αιώνιων αντιπάλων μεταξύ του ΔΗΜΟΥ/Σ.Α.Λ./Δ.Σ. Λάρνακας και του ΔΗΜΟΥ Αραδίππου  στην πρεμιέρα του φετινού Ερασιτεχνικού Πρωταθλήματος Λάρνακας.

Το παιγνίδι, σε όλο το 90λεπτο,  ήταν ομολογουμένως με δυο λόγια..διαφήμιση του ποδοσφαίρου,  ήταν συναρπαστικό,  είχε πάθος,  δύναμη,  πάντοτε όμως μέσα στα πλαίσια της αθλητοπρέπειας και από τις δύο ομάδες, προσφέροντας σπουδαίο θέαμα στους αρκετούς φίλους του Ερασιτεχνικού, που  παρακολούθησαν τον αγώνα, επιβεβαιώνοντας με το «καλημέρα»…. ότι και φέτος θα διεκδικήσουν δυναμικά τον τίτλο.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο σκορ προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό ο ΔΗΜΟΣ/Σ.Α.Λ./Δ.Σ. Λάρνακας με τον Λ. Ιακώβου  ενώ το γκολ της ισοφάρισης για τον ΔΗΜΟ Αραδίππου πέτυχε στο 87ο λεπτό ο  Α. Πορφυρίου.

Ο άλλος αγώνας της πρεμιέρας μεταξύ CYTAκαι ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου ένεκα των βροχών.

**** Στη φωτογραφία,η ομάδα του Δήμου Αραδίππου.