ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ

Ειδήσεις

Πέμπτη, 29 Νοεμβρίου 2012

Οι Δήμοι… ζευγάρωσαν τις νίκες τους!!!

Εξαιρετικό θέαμα πρόσφεραν οι ομάδες του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ και της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ στους φίλους του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου που το παρακολούθησαν, μέσα στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΕΠΛ-ΛΙΟΤΑΤΗΣ, αφού παίχτηκε  σπουδαίο ποδόσφαιρο, και το σκορ κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή!!

Με το ξεκίνημα, οι Συνεργατιστές  μπήκαν πολύ δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 5ο λεπτό με απευθείας φάουλ του Γ. Παιδονόμου. Στην συνέχεια η ομάδα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ αντέδρασε άμεσα  και πίεσε ασφυκτικά την ομάδα του  ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ   καταφέρνοντας  5 λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου,  να ισοφαρίσει τον αγώνα με γκολ του Κ. Αντωνίου.

Στην επανάληψη και οι δυο ομάδες  διεκδίκησαν δυναμικά και με πάθος το γκολ και τους 3 πολύτιμους βαθμούς της νίκης, και αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος ήταν οι Συνεργατιστές και αυτό γιατί στο 84ο λεπτό ο Βαττής  έστειλε την μπάλα στο πλεκτό του τερματοφύλακα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ και την ομάδα του στους «επτά ουρανούς»!
Από πλευράς της Αστυνομίας εκφράστηκαν κάποια παράπονα από την διαιτησία του κ.
Ι. Κάττου.

Στον άλλο αγώνα της αγωνιστικής η ΤΡAΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ  παρά τις σοβαρές  απουσίες  της, έπαιξε σπουδαίο ποδόσφαιρο και... δυσκόλεψε σε μεγάλο βαθμό την πολύ καλή και οργανωμένη ομάδα του ΔΗΜΟΥ/Σ.Α.Λ./Δ.Σ. Λάρνακας  αλλά... στο τέλος  η τύχη χαμογέλασε στην ομάδα του ΔΗΜΟΥ, η οποία , χάρις σε ένα γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις του αγώνα  με τον πολύπειρο Νικόλα Γεωργίου,  κατάφερε να πάρει το πολυπόθητο τρίποντο. Αξίζει να σημειωθεί  ότι με το πολύ καλό θέαμα που πρόσφεραν οι 2 ομάδες ..αντάμειψαν τους φίλους του Ερασιτεχνικού που το παρακολούθησαν, αψηφώντας το  τσουχτερό κρύο.

Τέλος ο περσινός Πρωταθλητής ΔΗΜΟΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ ζευγάρωσε τις νίκες του και ισοβαθμεί στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με… τον άλλο ΔΗΜΟ της Λάρνακας. Με το πολύ στενό σκορ 1-0 κατάφερε έστω και δύσκολα να λυγίσει την περσινή Κυπελλούχο ομάδα της CYTA , η ο ποία και αυτή την εβδομάδα αγωνίστηκε με απουσίες λόγω τραυματισμών , και να παίρνει ακόμα ένα τρίποντο. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Α. Ιωαννίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Συνοπτικά, όλα τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής έχουν ως ακολούθως :
CYTA  - ΔΗΜΟΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ  0-1
ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ - ΔΗΜΟΣ/ΣΑΛ/Δ.Σ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0- 1
ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΣ - ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ  2 - 1

***Στη φωτογραφία η ομάδα του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ η οποία πέτυχε σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη επί της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ με 2-1