ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ

Ειδήσεις

Πέμπτη, 15 Δεκεμβρίου 2011

Η CYTA... το βιολί της!

Εντυπωσιακή για ακόμα μια αγωνιστική η πολύ δυνατή φέτος ομάδα της CYTA πέτυχε 3η σερί νίκη επί του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ με 0-2, και με το νέο τρίποντο,  αναπνέει μόνη της πλέον…. τον αέρα της κορυφής του βαθμολογικού πίνακα του Ερασιτεχνικού Πρωταθλήματος ΟΕΠΛ- ΛΙΟΤΑΤΗΣ.

Έστω και δύσκολα, εντούτοις η ομάδα της CYTA κατάφερε να ξεπεράσει ακόμα ένα δύσκολο εμπόδιο, που ακούει στο όνομα ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΣ , και μάλιστα εκτός έδρας. Σε ένα δυνατό, αλλά καθόλα αθλητοπρεπέστατο αγώνα η CYTA επεκράτησε της πολύ καλής και οργανωμένης ομάδας του Συνεργατισμού, χάρις σε 2 τέρματα που σημείωσαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι Γ. Ποντικός (80΄) και Στ. Παφίτης (88΄). Με την επιτυχία της αυτή η CYTA,  όχι μόνο απολαμβάνει τον αέρα της κορυφής, αλλά έβαλε και …πλώρη για τον ανεπίσημο τίτλο της Πρωταθλήτριας χειμώνα.

Στο άλλο δυνατό παιγνίδι της 4ης αγωνιστικής το «ντέρπυ» μετατράπηκε σε υγιεινό περίπατο του ΔΗΜΟΥ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ, αφού συνέτριψε με σχετική ευκολία την ομάδα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ με το ευρύ σκορ 2-7. Με συνοπτικές διαδικασίες «καθάρισε» από το 1ο ημίχρονο, αφού το 0-4 ουσιαστικά «σκότωσε» το παιγνίδι. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα συνεχίστηκε απ εκεί που σταμάτησε το Α΄ ημίχρονο, και με τον Δήμο Αραδίππου να σκοράρει συνεχώς και να αυξάνει τον δείκτη του σκορ και με την ομάδα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ το μόνον που να καταφέρνει είναι να μειώνει το σκορ σε 2-7, και παράλληλα να εκφράζει σφοδρά παράπονα από την διαιτησία!

Τέλος ο ΔΗΜΟΣ/Σ.Α.Λ./Δ.Σ. Λάρνακας αν και τα βρήκε σκούρα εντούτοις κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκη, νικώντας εκτός έδρας την φιλότιμη ομάδα της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ  με 2-4. Για τους νικητές σκόραραν οι  Ν. Γεωργίου, Α. Χριστοδουλίδης, Χ. Νικολάου και Γ. Θεοδότου, ενώ για την Τράπεζα Κύπρου οι Χρ. Μαύρος και Δ. Ιωάννου.

*Στη Φωτογραφία ο Γιαννάκης Ποντικός που σκόραρε για λογαριασμό της CYTA.