ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ

Ειδήσεις

Τετάρτη, 08 Δεκεμβρίου 2010

ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ και ΔΗΜΟΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ …οι 7σφαιρες!

Εξαιρετικό θέαμα πρόσφεραν οι ομάδες της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ και ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ, στους φίλους του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου που το παρακολούθησαν, αφού παίχτηκε σπουδαίο ποδόσφαιρο και σημειώθηκαν συνολικά 9 τέρματα!!

Με το ξεκίνημα η ποδοσφαιριστές της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ, πιάνοντας φανταστική απόδοση, κατάφεραν να κλείσουν  στα καρέ τους αντιπάλους τους, δείχνοντας τις προθέσεις τους . Οι πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν οι Τραπεζικοί, καρποφόρησαν στο 18ο λεπτό, αφού κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με 0-1, με τον Π. Χρίστου. Στη συνέχεια, η ομάδα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ αντέδρασε και σε μια οργανωμένη αντεπίθεση των επιθετικών της, ο Τσαλαβώρης στο 26΄αιφνιδίασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με πλασέ σημείωσε την ισοφάριση 1-1.

Η συνέχεια όμως του αγώνα, ανήκε ολοκληρωτικά στην ομάδα της Τράπεζας Κύπρου η οποία έλεγχε συνεχώς τον αγώνα , και αφού επέβαλε τον ρυθμό της, πίεσε ασφυκτικά την άμυνα της Αστυνομίας και μέσα σε ένα 7λεπτο κατάφερε να «σκοτώσει» το παιγνίδι, αφού στο διάστημα αυτό, κατάφερε να αυξήσει τον δείκτη του σκορ σε …1-5, με δύο τέρματα του Δ.Δημητρίου (36’ ,39’), του Π.Χρίστου (42’) και του Π. Σάββα (43’).

Στην επανάληψη, η ανωτερότητα της Τράπεζας Κύπρου συνεχίστηκε, με αποτέλεσμα στο 61΄ο Π. Χρίστου να σημειώνει χατ τρίκ διαμορφώνοντας το σκορ σε 1-6. Η ομάδα της Αστυνομίας, η οποία παρά το βαρύ σκορ εις βάρος της, δεν τα έβαλε κάτω ούτε λεπτό, συνέχισε να έχει το ίδιο πάθος στο παιγνίδι της και στο 69΄ ο Σ.Σάββα κατάφερε να μειώσει σε 2-6. Το τελευταίο λόγο όμως στον αγώνα, έμελλε να έχει ο πολύπειρος Κ. Πίτσιλλος, για την ομάδα της Τράπεζας Κύπρου, ο οποίος στο 85’ με όμορφη προσωπική του ενέργεια σημείωσε το 2-7, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Τέλος, αξίζει να σημειωθεί η άριστη διαιτησία της Παρασκευής Μιχαήλ, Μ. Μαρίνου και Ν. Καλησπέρα.

Στον άλλο σημαντικό αγώνα, η ομάδα του ΔΗΜΟΥ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ για ακόμα μια αγωνιστική και με εμφανή στοιχεία ανωτερότητας σαν ομάδα, και με MVP του αγώνα τον γνωστό σε όλους Δημήτρη Ιωάννου ο οποίος σημείωσε ..5 τέρματα!!, μπήκε από την αρχή πολύ δυνατά και καθάρισε με συνοπτικές διαδικασίες την ομάδα του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ, η οποία υστέρησε πολύ από προηγούμενες εμφανίσεις της και δίκαια έχασε, αφού το τελικό 7-0, δεν αφήνει κανένα περιθώριο αμφισβήτησης.  Τα τέρματα των νικητών πέτυχαν οι Δ. Ιωάννου (25΄,33΄,60΄,63΄,75΄), ο Μ. Μιχαήλ  στο 37΄ και Γ. Γρηγορίου στο 48΄.