ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ

Ειδήσεις

Τετάρτη, 24 Νοεμβρίου 2010

Πρώτη νίκη… για την ΜARFIN LAIKI BANK!!

«Γουρλίδικη» χαρακτηρίστηκε η 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΟΕΠΛ-PANIKKOS LIVADIOTIS GROUP για την ομάδα της ΜΑΡΦΙΝ ΛΑΙΚΗ, η οποία πέτυχε την πρώτη της νίκη επί της ομάδας του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ!

Ποιο σωστά στημένη στο γήπεδο και πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, η ομάδα της MARFIN LAIKI BANK, έχοντας συνεχώς την τύχη με το μέρος της, αφού  εκμεταλλεύτηκε όλες τις ευκαιρίες που βρήκε, κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκη, και να βλέπει με αισιοδοξία την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Με το πρώτο σφύριγμα της Παρασκευής Μιχαήλ (άριστη διαιτησία) το συγκρότημα του Σταύρου Σταύρου έδειξε τις προθέσεις του, και δεν  άφησε κανένα περιθώριο στην ομάδα του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ (που ομολογουμένως υστέρησε από προηγούμενες εμφανίσεις του) να διεκδικήσει το παραμικρό, αφού με το τέλος του ημιχρόνου κατάφερε να προηγείται στο σκορ με 3-0, και στην ουσία να "σκοτώνει" το παιγνίδι!!

Στην επανάληψη, η ομάδα του Συνεργατισμού ανέπτυξε περισσότερη πρωτοβουλία και πίεσε,  προκειμένου να ανατρέψει την κατάσταση, το μόνο όμως που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-1, το οποίο έμελλε να είναι τελικό αποτέλεσμα.

Στον άλλο σημαντικό αγώνα της αγωνιστικής μπορεί η σκληροτράχηλη ομάδα της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ να προηγείτο στο σκορ (1-0 , Π. Σάββα)  και να κάνει δύσκολη τη ζωή στον πολύ δυνατό ΔΗΜΟ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ για 65 λεπτά,  αλλά όταν ο «άρχων του γηπέδου» δεν της καταλόγισε καθαρότατο πέναλτι, τότε οι ελπίδες για μια σπουδαία νίκη… έκαναν φτερά. Στη φάση αυτή όπου δεν δόθηκε το πέναλτι, και με τους ποδοσφαιριστές της ΤΡΑΠΕΖΑΣ να διαμαρτύρονται στον Διαιτητή, ενώ η φάση να συνεχίζεται, με αποτέλεσμα οι επιθετικοί του ΔΗΜΟΥ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ εύκολα, να ισοφαρίζουν τον αγώνα σε 1-1.

Από κει και μπρός χάθηκε η ηρεμία και η ψυχραιμία για τους ποδοσφαιριστές της ΤΡΑΠΕΖΑΣ με αποτέλεσμα όλα να γίνονται πιο εύκολα για τον ΔΗΜΟ Αραδίππου και με τον έμπειρο  Δημήτρη Ιωάννου με καρφωτή κεφαλιά να βάζει την ομάδα του σε θέση οδηγού. Πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα η ομάδα του ΔΗΜΟΥ αύξησε τον δείκτη του σκορ, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα σε 1-3, και με τους ποδοσφαιριστές της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ να εκφράζουν σφοδρά παράπονα για την διαιτησία του κ. Μάριου Αντωνίου.

Όλα τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής έχουν ως ακολούθως :

ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ - CYTA    2 - 0  (χωρίς αγώνα)
ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ - ΔΗΜΟΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ    1 - 3
ΜARFIN LAIKI BANK – ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΣ      3 - 1

*Στη φωτογραφία η ομάδα της MARFIN LAIKI BANK η οποία πέτυχε την πρώτη της νίκη!!!