ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ

Ειδήσεις

Τετάρτη, 03 Νοεμβρίου 2010

Αυλαία με πολλά….γκολ!!

Με πολλά γκολ από τους δύο ΔΗΜΟΥΣ, άνοιξε η αυλαία του  Πρωταθλήματος PANIKKOS LIVADIOTIS GROUP, επιβεβαιώνοντας έτσι τις προβλέψεις πως οι δύο αυτές ομάδες θα διεκδικήσουν με πάθος τον φετινό Τίτλο.

Και αυτό, καθότι έχουν εντάξει στο δυναμικό τους αρκετά γνωστά ονόματα του Κυπριακού ποδοσφαίρου που έχουν περάσει από τα σαλόνια της ΚΟΠ, γεγονός πως και φέτος το Ερασιτεχνικό Πρωτάθλημα προβλέπεται συναρπαστικό, το οποίο  θα κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον των Φίλων του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου!

Από την μια,  ο ΔΗΜΟΣ/ΣΑΛ/ΔΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ  με αρκετές νέες μεταγραφές στο ενεργητικό του, πιάνοντας σπουδαία απόδοση, κυριολεκτικά συνέτριψε την ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ , χωρίς να δώσει έστω και για μια στιγμή το δικαίωμα να κερδίσει έστω και το παραμικρό βαθμολογικό κέρδος. Στο ημίχρονο η ομάδα του Νικόλα Γεωργίου, κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 ενώ στο Β ημίχρονο συνέχισε τον ξέφρενο ρυθμό απόδοσης της, και κατάφερε να σημειώσει άλλα 4 τέρματα διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα 6-0.

Από την άλλη, ο ΔΗΜΟΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ δείχνοντας σαφώς πολύ ανώτερος στην φετινή χρονιά, αφού η Τεχνική ηγεσία φρόντισε να κάνει σπουδαίες μεταγραφικές κινήσεις, μπήκε με το δεξί στο νέο Πρωτάθλημα και μάλιστα …έριξε 5άρα στην ομάδα της MARFIN LAIKI BANK, η οποία παρά την βαριά ήττα της, έδειξε πολύ καλά στοιχεία!.

Στον άλλο αγώνα της 1ης αγωνιστικής  ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΣ και ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ  συμβιβάστηκαν στην ισοπαλία χωρίς τέρματα, με την ομάδα της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ να αδικείται από το αποτέλεσμα, αφού έχασε σωρεία φάσεων για επίτευξη γκολ και να τα έχει με την ατυχία της. Αξίζει να σημειωθεί πως ο αγώνας ήταν αθλητοπρεπέστατος, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν σπουδαίο θέαμα σε όσους το παρακολούθησαν.
Πολύ καλή η διαιτησία της κας Αλεξάνδρας Παπακωνσταντίνου.