ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ

Ειδήσεις

Τρίτη, 02 Μαρτίου 2010

H Μικτή Λάρνακας… στον μεγάλο Τελικό!!!

Το πρώτο βήμα έγινε! Μετά από ένα συγκλονιστικό παιγνίδι, και παρά τις σοβαρές ελλείψεις, η Μικτή Ερασιτεχνικού Λάρνακας, κέρδισε στην παράταση, την αντίστοιχη ομάδα της Λευκωσίας με 7-4, και τώρα κοιτάζει τον μεγάλο Τελικό, με αντίπαλο την Μικτή Λεμεσού.

Η επίσημη «αγαπημένη» όλων μας, πραγματοποίησε εκπληκτική εμφάνιση και αφού πρώτα κατάφερε να ‘νικήσει’ τις απουσίες της, την κούραση, αλλά και ένα αρκετά καλό αντίπαλο, πήρε δίκαια το εισιτήριο για τον μεγάλο Τελικό.

Αν και μέχρι το 82ο λεπτό η ομάδα μας προηγείτο με 4-2, εντούτοις στα εναπομείναντα 8 λεπτά του αγώνα, η ομάδα της Λευκωσίας κατάφερε να φέρει το παιγνίδι στα ίσα, και έτσι ο αγώνας να οδηγηθεί στην ημίωρη παράταση. Η δύναμη όμως, και τα ψυχικά αποθέματα της ομάδας μας, ήταν τα στοιχεία εκείνα, που «αποτέλειωσαν»  μια και καλή την ομάδα της Λευκωσίας, αφού με άλλα  3 σπουδαία τέρματα, διαμόρφωσαν το τελικό σκορ σε 7-4.

Ο Μεγάλος Τελικός θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη 10/3/2010 στο γήπεδο ΕΡΜΗΣ Κ. ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ στην Λεμεσό, και η Μικτή μας, θα έχει σαν μοναδικό ζητούμενο την νίκη ώστε να φέρει και πάλιν στην Λάρνακα, τον Τίτλο του Πρωταθλητή.

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ομοσπονδίας μας, συγχαίρει θερμά όλους τους πρωταγωνιστές, και παράλληλα τους διαβεβαιώνει, πως θα είναι και πάλιν κοντά στην ομάδα σύσσωμο ώστε στο τέλος, για άλλη μια φορά, η Λάρνακα να πανηγυρίσει, άλλη μια μεγάλη επιτυχία.

*Στη Φωτογραφία η Μικτή ομάδα της ΟΕΠ Λάρνακας.