Ειδήσεις

Δευτέρα, 25 Ιανουαρίου 2010

H Αστυνομία «έκοψε» τον δρόμο στον...

ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟ!

Την έκπληξη έκαμε η ομάδα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ στον αναβληθέντα  αγώνα της, το απόγευμα της Τρίτης , κερδίζοντας την πρωτοπόρο ομάδα του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ με το επιβλητικό σκορ 6-3, βάζοντας φρένο στην αήττητη πορεία του, στο Ερασιτεχνικό Πρωτάθλημα-PANIKKOS LIVADIOTIS GROUP.

Η δύναμη και το πάθος των ποδοσφαιριστών της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ήταν τα στοιχεία εκείνα που οδήγησαν στην μεγάλη νίκη, σε αντίθεση με την ομάδα του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ που υστέρησε αισθητά από άλλες φορές, και γι΄ αυτό το αποτέλεσμα κρίνεται πέρα για πέρα δίκαιο.

Το σκορ άνοιξε στο 4΄ ο Γ.Αλεξίου για λογαριασμό της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ για να ισοφαρίσει στο 17΄ ο Κ.Ηλία. Στο 32΄και στο 45΄ο Δ. Χρυσάνθου διαμόρφωσε το σκορ σε 3-1, σκορ με το οποίο έληξε το Α΄ημίχρονο.

Στο Β΄ ημίχρονο, η ομάδα του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ μπήκε πιο δυνατά και στο 61΄ο Πασιαλής μείωσε σε 3-2 και έβαλε τον ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟ στο παιχνίδι, αλλά στο ακριβώς επόμενο λεπτό (62΄) και πάλιν ο Αλεξίου με ένα δυνατό σουτ, σημείωσε το 4-2 βάζοντας και πάλιν σε θέση ασφαλείας την δική του ομάδα. Ο Κ.Κωσταντίνου στο 70΄ έκαμε το 4-3 βάζοντας σε μπελάδες και πάλιν τον πάγκο της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ, αλλά τον τελευταίο λόγο είχε ο Κ.Κοντού, ο οποίος με δύο προσωπικά του γκόλ, στο 75΄και στο 87΄, καθησύχασε μια και καλή, τον τεχνικό της ομάδας του Δ. Κωνσταντίνου, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ 6-3.

Ο αγώνας ο οποίος διεξάχθηκε κάτω από τσουκτερό κρύο, κύλησε μέσα σε πλαίσια αθλητοπρέπειας και αλληλοσεβασμού των δύο ομάδων.

Αξίζει να σημειωθεί η άριστη διαιτησία των Μ. Νικολάου – Α. Λαουτάρη – Μ. Μαρίνου.

Στην φωτογραφία η ομάδα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ η οποία .. «φρέναρε» την ομάδα του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ.