Πέμπτη, 05 Απριλίου 2012

CYTA - Τράπεζα Κύπρου

Αστυνομία – ΔΗΜΟΣ Αραδίππου

Τα ζευγάρια της Ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου-ΛΙΟΤΑΤΗΣ.

Το εισιτήριο για την  ημιτελική φάση του Κυπέλλου  της Ομοσπονδίας Ερασιτεχνικού Λάρνακας, εξασφάλισαν οι ομάδες του ΔΗΜΟΥ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ, της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ,  οι οποίες μαζί με τις ομάδες της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ και της CYTA η οποία σύμφωνα με την κλήρωση βγήκαν «τυχερές» θα… διεκδικήσουν μια θέση στον Τελικό του Κυπέλλου ΟΕΠΛ-ΛΙΟΤΑΤΗΣ.

Η ομάδα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ  με ηγέτη και super σκόρερ, τον πολύπειρο Γιάννο Αντωνίου,  πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-4, επί της ομάδας του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ και πέρασε πανηγυρικά στην ημιτελική φάση του ΚΥΠΕΛΛΟΥ «στέλνοντας» συνάμα στους άλλους διεκδικητές του Κυπέλλου ….τα δικά της «μηνύματα»!!! Η μεγαλειώδης νίκη της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ συνοδεύτηκε από μια σπουδαία και θετική εμφάνιση αφού η υπόθεση πρόκριση..κρίθηκε από τα πρώτο ημίωρο του αγώνα, αφού ομολογουμένως η φετινή «ευχάριστη έκπληξη» του Πρωταθλήματος, ομάδα του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ, υστέρησε κατά πολύ από προηγούμενες εμφανίσεις του. Για τους νικητές και τα 4 τέρματα πέτυχε ο Γιάννος Αντωνίου ενώ για τον ΣΥΝΕΓΑΤΙΣΜΟ το γκολ της «τιμής» πέτυχε ο Κ. Κωνσταντίνου.

Αξίζει να σημειωθεί η ΑΛΑΝΘΑΣΤΗ διαιτησία του κ. Πανίκου Αντρονίκου.

Στον άλλο αγώνα, η Πρωταθλήτρια ομάδα του ΔΗΜΟΥ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ, έχοντας κατά νου την περσινή μεγάλη επιτυχία της όπου κατόρθωσε να κατακτήσει το Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών της ΚΟΕΠ (παγκύπρια) και παρά τις σοβαρές απουσίες  ποδοσφαιριστών «κλειδιών» της, κατάφερε έστω και δύσκολα να νικήσει με 3-2 την ομάδα του ΔΗΜΟΥ/ΣΑΛ/ΔΣ Λάρνακας και να πάρει το εισιτήριο για την ημιτελική φάση. Ο αγώνας ήταν συναρπαστικος αφού η συνεχής εναλλαγή του σκορ, κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των πολλών φιλάθλων που το παρακολούθησαν προσφέροντας θέαμα στους φίλους του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου. Στο σκορ προηγήθηκε ο ΔΗΜΟΣ Αραδίππου με τον Λ. Κοντολέυτερο στο 5ο κιόλας λεπτό, για να γυρίζει το παιγνίδι ο ΔΗΜΟΣ/ΣΑΛ/ΔΣ Λάρνακας με τέρματα των Ν. Γεωργίου και Γ. Θεοδότου. Στην επανάληψη και πάλιν ο Λ. Κοντολεύτερος έφερε το παιγνίδι στα ίσα ενώ στο 75ο λεπτό ο Στ. Πολυβίου ξανάβαλε τον ΔΗΜΟ Αραδίππου και πάλιν σε «θέση οδηγού» διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 3-2. Αξίζει να σημειωθεί πως 5 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα ο έμπειρος Νικόλας Γεωργίου, αστόχησε από τα 11 βήματα να νικήσει τον Άντρο Παναγιώτου που εκτελούσε χρέη τερματοφύλακα, στερώντας στην ομάδα του να διεκδικήσει την πρόκριση …ασφαλώς στην ημίωρη παράταση.

Αξίζει να σημειωθεί η ΑΡΙΣΤΗ διαιτησία του κ. Μάριου Αντωνίου.

Με βάσει λοιπόν τα πιο πάνω αποτελέσματα τα ζευγάρια της Ημιτελικής φάσης   έχουν ως ακολούθως :
Δευτέρα 9/4/2012  Ώρα 7.00 μ.μ.  Δημ. Στάδιο Αραδίππου

CYTA - ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ

Τρίτη     10/4/2012  Ώρα 7.00 μ.μ.  Δημ. Στάδιο Αραδίππου

ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ – ΔΗΜΟΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Για περισσότερες  λεπτομέρειες για το Πρόγραμμα του Κυπέλλου ΟΕΠΛ πατήστε εδώ.

**Στην φωτογραφία η ομάδα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ η οποία πέτυχε σπουδαία νίκη επί του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ στα πλαίσια της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου ΟΕΠΛ-ΛΙΟΤΑΤΗΣ.