Ειδήσεις

Παρασκευή, 09 Δεκεμβρίου 2011

Εκπληκτική η CΥΤΑ …

«καθάρισε» και τον ΔΗΜΟ Αραδίππου!!!

Για ακόμα μια βδομάδα η εκπληκτική φέτος ομάδα της CYTA, σαφώς ενισχυμένη και με ψηλούς στόχους για μια καλή διάκριση στο Πρωτάθλημα, συνεχίζει να εντυπωσιάζει με την απόδοση της, αφού μετά την σπουδαία νίκη της την περασμένη αγωνιστική, επί του ΔΗΜΟΥ/ΣΑΛ/Δ.Σ. Λάρνακας με 2-1, κατάφερε να «καθαρίσει» και τον ΔΗΜΟ Αραδίππου, και μάλιστα με το ίδιο σκορ, και να δείχνει με μαθηματική ακρίβεια πως πατάει γερά και βρίσκεται στον σωστό δρόμο όσον αφορά τους στόχους της!!

Αν και η CYTA βρέθηκε στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 1-0, εντούτοις στην επανάληψη δεν τα έβαλε κάτω, ανέβασε ρυθμούς, πίεσε ασφυκτικά την ομάδα του ΔΗΜΟΥ Αραδίππου, και μέσα σε ένα 5λεπτο κατάφερε να φέρει τα κάτω-πάνω, χάρις σε 2 πανέμορφα σε συνδυασμό γκολ, και να παίρνει έτσι ακόμα 3 υπέρ-πολύτιμους βαθμούς, ανεβαίνοντας στον βαθμολογικό πίνακα και να ισοβαθμεί στην 1η θέση με την ομάδα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ.

Στο άλλο δυνατό ντέρμπυ της αγωνιστικής ΔΗΜΟΣ/Σ.Α.Λ./Δ.Σ.Λάρνακας και ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΣ μετά από ένα συγκλονιστικό παιγνίδι, εξήλθαν ισόπαλοι 3-3, παίρνοντας από ένα βαθμό και να φεύγουν από το γήπεδο αμφότεροι απογοητευμένοι από το αποτέλεσμα! Αξίζει να σημειωθεί πως ο αγώνας ήταν πολύ δυνατός και συναρπαστικός και δεν προσφέρετο σε καρδιακούς αφού η εναλλαγή συναισθημάτων ήταν εμφανής μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα, αφού τρεις φορές ο ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΣ έμπαινε μπροστά στο σκορ και με τον ΔΗΜΟ/Σ.Α.Λ./Δ.Σ. Λάρνακα να φέρνει το παιγνίδι στα ίσα!

Τέλος στο άλλο παιγνίδι της 3ης αγωνιστικής, η ομάδα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ συνεχίζοντας την σταθερή ανοδική της πορεία, νίκησε την φιλότιμη ομάδα της ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ με σκορ 3-2, σε έναν  καθόλα αθλητοπρεπέστατο αγώνα, σκαρφαλώνοντας στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

*Στη Φωτογραφία η ομάδα της CYTA που σκαρφάλωσε μαζί με την ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ στην 1η Θέση της βαθμολογίας