Ειδήσεις

Τρίτη, 01 Φεβρουαρίου 2011

Η Τράπεζα Κύπρου…

σταμάτησε τα όνειρα του ΔΗΜΟΥ Λ/κας!!!

Εντυπωσιακή όσο άλλοτε, η ομάδα της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ,  παίζοντας σπουδαίο ποδόσφαιρο, εξανέμισε τις όποιες ελπίδες που είχε ο ΔΗΜΟΣ/ΣΑΛ/ΔΣ Λάρνακας για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος, αφού γεμάτη πάθος, δύναμη και έχοντας ταχύτητα στο παιγνίδι της, αιφνιδίασε για ακόμα μια φορά τα «ηχηρά  ονόματα»   του ΔΗΜΟΥ, και εάν ακόμα στο 93ο λεπτό του αγώνα,  η τύχη δεν της γύριζε την πλάτη, τότε θα πανηγύριζε μια μεγαλειώδη νίκη.

Αν και πολύ νωρίς, μόλις στο 5ο λεπτό, βρέθηκε πίσω στο σκορ, με γκόλ του Ν. Γεωργίου, εντούτοις βρήκε τα ψυχικά αποθέματα που χρειαζόταν, και όχι μόνο έφερε το παιγνίδι στα ίσα, αλλά κατάφερε να μπει σε θέση οδηγού με 2 πανέμορφα τέρματα με τους Ά.Κωνσταντή (57΄) και Π. Χρίστου (70΄) Και εκεί που όλα έδειχναν πως το 2-1 θα παρέμενε μέχρι το τέλος, ένα αυστηρό πέναλτι στο 80΄από τον διαιτητή του αγώνα, το οποίο ο Ν. Γεωργίου εκτέλεσε με επιτυχία, έφερε και πάλιν το παιγνίδι στα ίσα.
Η αυστηρή υπόδειξη του πέναλτι, πείσμωσε ακόμα περισσότερο  τους Τραπεζικούς, οι οποίοι συνέχισαν να πιέζουν την ομάδα του ΔΗΜΟΥ στα καρέ τους, και με μια καρφωτή κεφαλιά του Σάββα, 3 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, διαμόρφωσε το σκορ σε 3-2, φέροντας την ομάδα του και πάλιν μπροστά.
Δυστυχώς όμως στο ποδόσφαιρο έχουν να λένε πως «ποτέ μην πεις ποτέ», και πράγματι….αφού στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων σε μια αμυντική αδράνεια των ποδοσφαιριστών της Τράπεζας, ο Μ.Παπαιωάννου σκόραρε για λογαριασμό του ΔΗΜΟΥ  διαμορφώνοντας το  τελικό σκορ σε 3-3, παίρνοντας  τη «μπουκιά» από το στόμα της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ .
*** Στον άλλο σημαντικό αγώνα της  10ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΕΠΛ PANIKOS LIVADIOTIS GROUP η ομάδα του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ  συνέτριψε στο πέρασμα της, την φιλότιμη ομάδα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ με το ευρύ σκορ 6-0. Μια επικράτηση που συνοδεύτηκε από μια σπουδαία και θετική εμφάνιση Των Συνεργατικών Υπαλλήλων, σκορπίζοντας ενθουσιασμό και αισιοδοξία στους φίλους τους που το παρακολούθησαν.                                                                       Για τους νικητές, σκόραραν οι  Κ.Κωνσταντίνου (12΄,17΄πέν), Κ.Ιωάννου (49΄) Π.Ιωάννου (55΄, 61΄) και Ν.Χ¨Μιχαήλ (85΄)

Μετά το τέλος του αγώνα ο Υπεύθυνος της ομάδας του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ και Προπονητής της ΜΙΚΤΗΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ κ. Ανδρέας Μιχαήλ δεξιώθηκε στο εστιατόριο ΒΟΡΕΑΣ στην Ορόκλινη, το Δ.Σ. της Ομοσπονδίας καθώς και όλους τους αντιπροσώπους των Ομάδων, όπου  αντάλλαξαν ιδέες και ζήτησε την βοήθεια και συμπαράσταση όλων, για την όσο το δυνατόν καλύτερη παρουσία της Μικτής Λάρνακας στο Πρωτάθλημα Μικτών Πόλεων της ΚΟΕΠ.