Ειδήσεις

Πέμπτη, 13 Ιανουαρίου 2011

Νίκες των Πρωτοπόρων...

και καμιά αλλαγή στον βαθμολογικό πίνακα!!!

Καμιά διαφοροποίηση επέφερε στον βαθμολογικό πίνακα η 8η αγωνιστική του ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ - PANIKKOS LIVΑDIOTIS GROUP , αφού οι πρωτοπόροι προχώρησαν με νίκες και μάλιστα με …μεγάλα σκορ,  και όλο και περισσότερο ..αποκτά ιδιαίτερο ενδιαφέρον!!!

Η πρωτοπόρος ομάδα του ΔΗΜΟΥ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ, με τον αέρα της κορυφής και με την ψυχολογία στα ύψη, έπαιξε σπουδαίο ποδόσφαιρο και κατάφερε να έχει ένα ευχάριστο βράδυ κερδίζοντας εύκολα την ομάδα της ΜΑΡΦΙΝ ΛΑΙΚΗ με  5-1, και κράτησε την διαφορά των 3 βαθμών από τον ΔΗΜΟ/ΣΑΛ/Δ.Σ.Λ/ΚΑΣ. Για τους νικητές σκόραραν οι Α. Αδάμου (14΄, 21΄, 40΄), και  Γ. Γρηγορίου (52΄,72΄), ενώ το γκολ της τιμής για τους  ηττημένους ο Λ.Λοιζίδης στο 63΄. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο αγώνας ήταν αθλητοπρεπέστατος και με άξιου αναφοράς η αξιέπαινη πρωτοβουλία των Υπευθύνων του ΔΗΜΟΥ Αραδίππου να δεξιωθούν (κοκτέιλ πάρτι) κατά την διάρκεια του αγώνα όλους όσους παρευρέθηκαν στο γήπεδο !!! Το παρόν του στο γήπεδο έδωσε και ο Νέος Τεχνικός της Μικτής Λάρνακας κ. Ανδρέας Μιχαήλ ο οποίος έβγαλε τα δικά του συμπεράσματα καθότι υπάρχουν αρκετές ενδιαφέρουσες περιπτώσεις ποδοσφαιριστών που αγωνίζονται στις πιο πάνω ομάδες.

Από την άλλη η ομάδα του ΔΗΜΟΥ/ΣΑΛ/Δ.Σ.Λ/ΚΑΣ, ανώτερη από κάθε άποψη του αντιπάλου της, πιάνοντας σπουδαία απόδοση, κυριολεκτικά συνέτριψε την ομάδα της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ με το ευρύ σκορ μαμούθ 12-3!!,  χωρίς να δώσει έστω και για μια στιγμή το δικαίωμα να πιστέψει ότι θα είχε και το παραμικρό βαθμολογικό κέρδος. Στο ημίχρονο η ομάδα του Νικόλα Γεωργίου, κατάφερε να προηγηθεί με 7-0 με τέρματα των Α. Χριστοδουλίδη (4΄) , Α. Ιωαννίδη (5΄, 36΄),  Π. Κυριάκου (7΄, 44΄), Γ. Θεοδότου (39΄) και Π. Γεωργίου (19΄), ενώ στο Β ημίχρονο συνέχισε τον ξέφρενο ρυθμό απόδοσης της, και κατάφερε να σημειώσει άλλα 5 τέρματα με τους  Π. Κυριάκου (51΄, 55΄, 84΄) , Γ. Κωνσταντίνου (85΄) και Ν.Γεωργίου (86΄).  Για την ομάδα της Αστυνομίας σκόραραν οι Σ.Σάββα (63΄), Μ.Γερολέμου( 77΄), και Α.Παπέττας (81΄).

Τέλος, στον άλλο αγώνα της αγωνιστικής η ΤΡAΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ αν και τα βρήκε σκούρα μπροστά σε μια πολύ καλή και οργανωμένη ομάδα του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ, κατάφερε να πάρει τους 3 πολύτιμους βαθμούς, χάρις στον γκολ του Κ. Σπύρου στο 81ο λεπτό. Αξίζει εδώ να σημειωθεί το πολύ καλό θέαμα που πρόσφεραν στους φίλους του Ερασιτεχνικού που το παρακολούθησαν, αψηφώντας το τσουχτερό κρύο.