Ειδήσεις

Τετάρτη, 09 Δεκεμβρίου 2009

Πολύτιμες νίκες των ΔΗΜΩΝ…

και τώρα…η «σύγκρουση γιγάντων»!!!

Με νίκες προχώρησαν οι δύο ΔΗΜΟΙ στην 5η αγωνιστική του ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ -  PANIKKOS LIVΑDIOTIS GROUP, και όλα δείχνουν πως την μεθεπόμενη βδομάδα (22/12/2009) το ντέρπυ μεταξύ τους, φαντάζει ως «σύγκρουση γιγάντων» και αποκτά ιδιαίτερο ενδιαφέρον, αφού η νικήτρια ομάδα θα αποκτήσει …προβάδισμα για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος.

Η πρωτοπόρος ομάδα του ΔΗΜΟΥ/ΣΑΛ/Δ.Σ.Λ/ΚΑΣ πιάνοντας σπουδαία απόδοση, κυριολεκτικά συνέτριψε την ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ χωρίς να δώσει έστω και για μια στιγμή το δικαίωμα να κερδίσει έστω και το παραμικρό βαθμολογικό κέρδος. Στο ημίχρονο η ομάδα του Νικόλα Γεωργίου, κατάφερε να προηγηθεί με 3-1 ενώ στο Β ημίχρονο συνέχισε τον ξέφρενο ρυθμό απόδοσης της, και κατάφερε να σημειώσει άλλα 4 τέρματα διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα 7-2.  Άριστη η Διαιτησία του κ. Μάριου Νικολάου.

Από την άλλη, η ομάδα του ΔΗΜΟΥ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ, λόγω απουσίας δύο επιθετικών της, υστέρησε από άλλες φορές με αποτέλεσμα να δυσκολευτεί να φτάσει στην πολυπόθητη νίκη (1-2). Η  «ατυχία» όμως της ομάδα του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ, η οποία χρειάστηκε να κάνει 4 αναγκαστικές αλλαγές λόγω τραυματισμού ποδοσφαιριστών της-κλειδιά,  ήρθε…..«ως γάντι» για τον ΔΗΜΟ, αφού ευκόλυνε τα πράγματα, και έτσι πήρε το πολύτιμο τρίποντο, το οποίο στο τέλος πανηγυρίστηκε από τους φίλους και ποδοσφαιριστές του ΔΗΜΟΥ, αφού η νίκη αυτή, την ανέβασε 2 σκαλιά του βαθμολογικού πίνακα, και τώρα  όλοι στο στρατόπεδο της Αραδίππου ετοιμάζονται για το super ντέρπυ της χρονιάς.  Πολύ καλή η  διαιτησία του κ. Κ. Ψευδιώτη.

Στο άλλο αγώνα της 5ης αγωνιστικής  η ΤΡAΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ (1-0) εντούτοις παίζοντας σπουδαίο ποδόσφαιρο, ειδικά στο Β ημίχρονο,  ξεσπάθωσε και συνέτριψε την «σκληροτράχηλη» ομάδα της CYTA με 1-7, σπάζοντας έτσι την «γκίνια» των τελευταίων αγωνιστικών, αφού αν και πρόσφερε θέαμα, κέρδιζε τις εντυπώσεις, εντούτοις οι πολλές χαμένες ευκαιρίες των επιθετικών της, δεν της απέφεραν βαθμολογικό κέρδος. Για τους νικητές 4 τέρματα πέτυχε ο Πάμπος Χρίστου και από ένα ο Κ.Σπύρου, Χρ. Ανδρέα και ο Δώρος Ιωάννου.