Πέμπτη, 26 Νοεμβρίου 2009

Συνωστισμός στην κορυφή...

και σφοδρά παράπονα για την διαιτησία!

Η 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος - PANIKKOS LIVADIOTIS GROUP έφερε 3 ομάδες να ισοβαθμούν στην κορυφή της βαθμολογίας… αλλά και τα πρώτα σφοδρά παράπονα από την Τράπεζα Κύπρου για κακή διαιτησία.

Στον πιο σημαντικό αγώνα της αγωνιστικής μεταξύ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ και ΔΗΜΟΥ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ, αν και ο ΔΗΜΟΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με 0-2, εντούτοις μέχρι την λήξη του Α΄ημιχρόνου η ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ κατάφερε να μειώσει σε 1-2. Νωρίς στο Β΄ ημίχρονο η ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε να φέρει το παιγνίδι στα ίσα, σημειώνοντας με αριστουργηματικό πλασέ το 2-2, σκορ το οποίο κράτησε μέχρι το 90ό λεπτό, οπόταν και εμφανίστηκε…ο Άγιος Βασίλης …ντυμένος στα μαύρα!!!! καταλογίζοντας πέναλτυ υπέρ του ΔΗΜΟΥ Αραδίππου, το οποίο και μετάτρεψε σε γκολ, αφήνοντας τους παράγοντες της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ να διαμαρτύρονται σφόδρα για το πέναλτυ ..φάντασμα!!!! που μόνον ο ίδιος είδε!!!

Ο Εκπρόσωπος της ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ φανερά απογοητευμένος για την κακή διαιτησία  και το πέναλτυ «φάντασμα» δήλωσε πως «είναι κρίμα και άδικο να έχουν τέτοια μεταχείριση και εξέφρασε την λύπη του για την κατάντια, και τον εξευτελισμό και την αντιμετώπιση κάποιων διαιτητών που δυστυχώς ….διαιτητεύουν και αγώνες της ΚΟΠ.»

Στον άλλο σημαντικό αγώνα για το Πρωτάθλημα - PANIKKOS LIVADIOTIS GROUP η πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα  ΛΑΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ «πλήρωσε» τις ….απουσίες της!! και υπόκυψε στην ανωτερότητα της  ομάδας του ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΣΜΟΥ, (και μάλιστα με το ευρύ σκορ 4-7), αφού διαθέτει αξιόλογους έμπειρους ποδοσφαιριστές οι οποίοι πολύ σύντομα, θα την οδηγήσουν στα ψηλά του βαθμολογικού πίνακα,  ενώ τέλος ο ΔΗΜΟΣ/ΣΑΛ/Δ.Σ.Λ/ΚΑΣ πήρε το τρίποντο ενάντια στην ομάδα της CYTA.